Kurumsal üyelik onaylarımız devam ediyor!
Kurumsal üyelik avantajlarından yararlanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Boreas Teknoloji Veri Merkezine Özel Olarak Ürettiği Ürünleriyle Data Centre World Frankfurt’ta Yer Aldı

on June 12, 2024

Veri merkezi sektörünün uzman isimlerinin buluştuğu Data Centre World Frankfurt 22-23 Mayıs tarihlerinde kapılarını açtı. Fuar, dünyanın birçok ülkesinden misafirleri ağırladı.  

Frankfurt’ta düzenlenen fuar teknoloji sektörü yöneticilerini, mühendisleri, yatırımcıları ve uzman konuşmacıları bir araya getirdi. Veri merkezi sektörünün tüm taraflarını bir araya getirmeyi hedefleyen Data Centre World Frankfurt 200’e yakın katılımcı şirket ve  80’den fazla konuşmacı ile veri merkezi sektörünün en önemli buluşmalarından biri olarak hafızalara kazındı.  

20 yılı aşkın tecrübesiyle dünyanın birçok noktasında veri merkezi iklimlendirme çözümleri sunan Boreas Teknoloji de fuarda standıyla yer aldı. Yenilikçi ürünlerini sektör profesyonelleri ile buluşturan Boreas Teknoloji; DC Master Adia Mechanic Cooler, DC Pro Hassas Kontrollü Dx Klima Cihazı, DCI Inrow gibi çok tercih edilen soğutma grubu ürünlerinin yanı sıra veri merkezlerine özel olarak ürettiği Kabin Arkası Soğutma çözümleri ve mobil veri merkezi çözümlerini de tanıttı.  

Boreas Teknoloji, Yüksek Mühendislik Yetenekleri ve Teknolojisiyle Birçok Önemli Şirketin Veri Merkezlerinde Tercih Ediliyor 

Enerji verimliliği ve sürdürülebilirliğin yoğun olarak gündeme geldiği Data Centre World Frankfurt’ta yüksek verimli ve enerji tasarruflu ürünleriyle dikkatleri üzerine çeken Boreas Teknoloji, sahip olduğu modüler üretim yeteneğiyle de sektörün ihtiyaçlarına cevap vermeyi sürdürüyor. Boreas Teknoloji, yüksek mühendislik yetenekleri ve teknolojisiyle birçok önemli şirketin veri merkezlerinde tercih ediliyor. Ürettiği ürünleri sürekli bir adım öteye taşıyarak, sistemli geliştirmeler yapıyor. Böylece sektöre kazandırdığı ürünlerin Ar-Ge ve Ür-Ge süreçlerinde de ne kadar iddialı olduğunu gösteriyor.  

Veri merkezi sektörünün sürekli bir değişim içinde olduğu günümüzde, farklı ülkelerde yapılan uluslararası fuarlar, sektördeki dinamizmi koruyor. Böylece bilgi paylaşımını artırarak, dönüşümün fitilini ateşliyor. Veri merkezi gibi teknolojiyle şekillenen bir sektörde yer almak güçlü bir altyapı, profesyonellik ve tecrübe gerektiriyor. Boreas Teknoloji gibi ülkemizin büyüyen şirketleri de dünya ile rekabetçi bir konumda yer almak için çalışmalarını sürdürüyor.  

Veri merkezi sektörünün uzman isimlerinin buluştuğu Data Centre World Frankfurt...

on June 12, 2024

Sıvı Soğutma: Veri Merkezi Soğutmada Oyunun Kurallarını Değiştirecek mi, Yoksa Aşırı Abartılmış Bir Çözüm mü? Veri merkezi dünyası durmaksızın değişiyor ve bu değişim soğutma sistemlerini de etkiliyor. Yapay zekadaki (AI) gelişmeler güç tüketimini artırırken, geleneksel hava soğutması bu yükü kaldıramıyor....

Yazar: Oğuzhan Çilenk - Data Center Design and Operations Engineer – Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu

on May 22, 2024

20yy.’ın ikinci yarısıyla beraber hayatımıza giren ve hızla yaygınlaşan bilgisayarlar ile 2000’li yıllarla beraber internetinde geniş kitlelere yayılması, depolama alanlarına ihtiyaç doğurmuştur...

Yazar: Halil İbrahim Geylan – Data Center Design and Operations Engineer - Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK)

on April 30, 2024
BACK TO TOP