Kurumsal üyelik onaylarımız devam ediyor!
Kurumsal üyelik avantajlarından yararlanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hakkında

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) kamu, sanayi, ulaşım ve altyapı sektörlerindeki müşterilerine elektrifikasyon ürünleri, robotik ve hareket, endüstriyel otomasyon ve güç şebekeleri alanlarında hizmet sunan dünyanın öncü bir teknoloji lideridir. 130 yılı aşan inovasyon geleneğini sürdüren ABB bugün, endüstriyel dijitalleşmenin geleceğini yazmakta ve Enerji ve Dördüncü Endüstriyel Devrimi harekete geçirmektedir. Tam elektrikli uluslararası FIA motor sporları sınıfı olan Formula E'nin isim ortağı ABB, sürdürülebilir bir geleceğe katkıda bulunmak üzere e-mobilitenin sınırlarını zorlamaktadır. ABB 100’den fazla ülkede yaklaşık 136.000 çalışanı ile faaliyet göstermektedir.

ABB Grubu Türkiye’nin en önemli elektrifikasyon projelerinde ve sanayi tesislerinde başrol üstlenmiştir. ABB Türkiye İstanbul, Kocaeli, Ankara, İzmir, Bursa ve Adana’da bulunan 50’000 m2 yerel üretim tesisleri ve 17’000 m2 ofis alanında 1’690 çalışanı ile 70’den fazla ülkeye ihracat yapmaktadır. 1965’ten bu yana Dünya’da yaklaşık 50 ülkede ABB Türkiye tesislerinde üretilmiş 2000’den fazla güç trafosu güvenilir ve kesintisiz enerji sağlamaktadır. 

ABB Türkiye, müşterilerinin güç şebekesi güvenilirliğini ve endüstriyel üretkenliğini iyileştirmeye yardım eden geniş bir ürün, mühendislik, sistem, çözüm ve servis portföyü sunmaktadır. 

ABB’nin başarısı özellikle güçlü bir şekilde odaklandığı araştırma ve geliştirme faaliyetleri tarafından yönlendirilmektedir.Ultra yüksek gerilim doğru akım enerji iletiminden çığır açan gemi tahrik sistemlerine kadar, sayısız teknoloji ABB tarafından geliştirilm-işveticari hizmete sunulmuştur. ABB bugün dünyanın en büyük Endüstri motorları ve sürücüleri üreticisi, rüzgar enerjisi sektörü için en Büyük jeneratör üreticisi ve dünyadaki enerji şebekeleri için en büyük tedarikçidir. 

ABB’nin yer aldığı temel faaliyet alanları şu şekildedir: 

  •         Güç Şebekeleri,
  •         Robot ve Hareket
  •         Elektrifikasyon Ürünleri,
  •         Endüstriyel Otomasyon

Açık Pozisyonlar

BACK TO TOP