Kurumsal üyelik onaylarımız devam ediyor!
Kurumsal üyelik avantajlarından yararlanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

ABB, Product Marketing Specialist

1989 yılında Kastamonu’da doğan Çağatay Çubukcuoğlu ilk ve ortaöğrenimini yine aynı şehirde tamamlamıştır. Üniversite eğitimini ise, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümünden 2014 yılında mezun olarak tamamlayan Çubukcuoğlu, 2015 yılında güç elektroniği sektöründe Teknik Destek Mühendisi olarak çalışmaya başlamış ve 2017 yılına kadar bu görevini sürdürmüştür.

2017 yılı itibari ile başka bir özel Kesintisiz Güç Kaynakları firmasına geçiş yaparak Teknik Destek ve Saha Mühendisi gibi bir çok görevde yaklaşık 4 sene çalışmıştır. Bu görevinde yurt içi ve yurt dışında bir çok veri merkezi tecrübesi edinen ve bu veri merkezlerinin bünyesinde bulunan KGK cihazlarının operasyonel faaliyetlerinin planlamaları ve yönetimi konularında görev almıştır. Ayrıca süpervizör olarak yetkilendirildiği Veri Merkezlerinde KGK’nın da dahil olduğu ve tüm elektrik altyapısını içeren bakım işlemlerini yürütülmesini sağlamıştır.

2020 yılı itibari ile ABB firması bünyesinde Product Marketing Specialist olarak çalışmaya başlamıştır. Bu görevinde, saha ihtiyaçları ve cihaz özelliklerini birleştirerek müşteriler için en uygun çözümü sunmaktadır.

BACK TO TOP