Kurumsal üyelik onaylarımız devam ediyor!
Kurumsal üyelik avantajlarından yararlanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

STM Savunma Teknolojileri, Mühendislik ve Ticaret A.Ş.
Türkiye’nin ulusal güvenliği için yüksek teknoloji gerektiren alanlarda T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı ve Türk Silahlı Kuvvetleri’ne; proje yönetimi, sistem mühendisliği, teknoloji transferi, teknik ve lojistik destek ile danışmanlık hizmetleri sağlamak amacıyla Savunma Sanayi İcra Komitesi (SSİK) kararıyla 1991 yılında kurulmuştur.

STM, Türk savunma sanayinin milli projelerinde yer alarak üstlendiği kritik görevlerle kazandığı mühendislik ve teknoloji birikimini önemli yatırımlar yaparak genişletmiştir. STM bugün; askeri deniz platformları, siber güvenlik, taktik mini İHA sistemleri, radar sistemleri, uydu teknolojileri, komuta kontrol sistemleri, sertifikasyon ve danışmanlık olmak üzere geniş bir alanda faaliyet göstermektedir. STM, yerli kaynakları kullanarak geliştirdiği özgün ve kritik sistemler ile Türkiye’nin sivil kamu ve özel sektör ihtiyaçlarına yönelik çözümler üretmektedir.

Türk savunma sanayinin global pazarda da rekabet gücüne katkı sağlayan STM ihracat odaklı çalışmalar yürütmektedir. STM, Türkiye’nin savunma sanayii ihtiyaçları öncelikli olmak üzere sahip olduğu teknoloji tabanlı faaliyetleri; kamu ve özel sektör ihtiyaçlarına yönelik eşitlendiriyor ve sivil havacılıktan, tarıma, sağlıktan, enerjiye uzanan geniş bir yelpazede yenilikçi çözümler üretmektedir.
Dünyanın en büyük 50 savunma sanayi firması arasında yer almak vizyonu ile çalışmalarını sürdüren STM’nin Yönetim Kurulu Başkanlığını Prof. Dr. İsmail Demir yürütürken, STM’nin Genel Müdürlüğü görevini ise Özgür Güleryüz üstlenmektedir.

BACK TO TOP